Den integrovaného záchranného systému

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 29. 05. 2016

Den  integrovaného  záchranného  systému

 

          Ve středu 25. května 2016 se žáci naší školy jeli podívat na Den integrovaného záchranného systému, který se konal na Erbenově náměstí v Klatovech.

 

Děti se zde u jednotlivých stanovišť postupně seznamovaly s činností hasičů, policistů, zdravotníků i vojáků.

        Hasiči na prezentaci upozorňovali na bezpečné chování dětí, na správné zacházení s domácími spotřebiči a také na postup při evakuaci osob v zakouřené budově. K tomuto účelu zde byl jako simulátor zakouřené budovy speciální kouřový stan, kde si každý mohl vyzkoušet, v jaké situaci se hasiči při zásahu mohou ocitnout. U zástupců policie si děti prověřily své znalosti z dopravní výchovy,  u kriminalistických techniků byl prováděn otisk prstů a s velkým zájmem byla prohlížena i výstroj pořádkové služby. Zajímavá byla i prohlídka vozidla dopravní policie s možností otestovat  techniku uvnitř auta. Zdravotníci předváděli, jak správně poskytnout pomoc zraněné osobě a každý si mohl natrénovat  nácvik nepřímé srdeční masáže na výcvikových modelech. Pro mnohé z dětí bylo překvapením, jak je oživování fyzicky náročné.  Prohlédnout jsme si zde mohli  i sanitní vůz a veškeré vybavení včetně všech přístrojů. U zástupců armády všichni obdivovali vojenskou techniku, ukázky zbraní a laserovou střelnici. Dobrovolníci si také zkusili plynové masky a každý mohl nahlédnout do vybavení vojenských vozidel.

      Děti se zde ani chvilku nenudily, mohly si zaskákat v nafukovacím hradu, nechat si namalovat různé obrázky na obličej, či si zahrát různé hry u stánku DDM Klatovy. Celé dopoledne nám rychle uteklo a všichni si domů odváželi plno zajímavých informací i pěkných zážitků. 

 

Fotografie    zde:Sem vložte příslušný text včetně HTML syntaxe nebo v případě nevyužití této části vše vymažte - tedy včetně tohoto textu!